Духовно-просветительский Центр "СИРИУС"

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı
Vladimir Putin’e

Kopya: Omsk Bölge Valisi
Viktor İvanoviç Nazarov’a

T.N. Mikuşina’nın desteklenmesi için tüm dünyadan insanlar

Sayın Başkan!

27 Temmuz 2012’de Tatyana Nikolaevna Mikuşina yardım ve destek için Size başvurmuştur. Biz hepimiz T.N. Mikuşina’nın çevresindeki durumdan ve Ruhsal - eğitim Merkezi "Sirius"un etrafındaki aktivitelerden son derece rahatsızız.

Tatyana Nikolaevna’nın sayesinde dünyaya, insanlığa yardım etmek üzere bir ruhsal-etik Öğreti gelmiştir. T.N. Mikuşina’nın kitaplarında, insanlığın şimdi eşiğinde bulunduğu yeni etabın özellikleri, kendimize ve çevremizdeki insanlara, Rusya’ya ve tüm gezegene yardım etmek için bilincimizi değiştirmemiz gerekliliği hakkında konuşuluyor. Kendimizi uyumlu bir duruma getirmek ve yaşam düzenimizi değiştirmek için somut öneriler veriliyor. Rusya tüm dünyanın ruhsal - ahlaki kalesi olması gerektiğini söyleniyor. T. N. Mikuşina’nın kitapları İngilizce, Almanca, Letonca, Litvanyaca, İspanyolca, Portekizce, Bulgarca, Lehçe ve diğer dillere çevrilmiştir.

Öğretiden ilham alarak dünyanın her yerinden insanlar, gönüllü olarak Omsk bölgesi Ust-Zaostrovskoye kırsal yerleşim yerinde arazi satın alınması için bağışta bulunmuş ve gönüllüler yardımıyla Ruhsal eğitim Merkezi "Sirius" inşa edilmiştir. 11 ülkeden insanlar Öğretinin temellerini öğrenmek için Merkeze gelmiş, seminerler düzenlenmiştir. Tatyana Nikolaevna’nın ve Merkezin tüm etkinliği insanlara yardım etmeye yöneliktir. Ust-Zaostrovskoye kırsal yerleşim topraklarında, yeni teknolojiler ve teknolojik düşüncenin tüm modern araçların kullanılması ile yeni tip bir yerleşim yeri kurulmasına ve oluşturmasına planlanmıştır.

Ancak planlar hayata geçirilemedi. Eğer bir kişi neredeyse her gün türlü türlü saldırılara maruz kalıyorsa, eğitim çalışmaları yürütebilmesi ya da sadece sakin bir hayat sürmesi mümkün müdür? Bu sene ise Tatyana Nikolaevna’nın hayatı ve onun destekçilerin hayatları tehlikeye sokulmuştur. Sonu gelmez arazi davaları, tehditler, kundaklamalar, yerel yetkililerin göz yumması ile mevcut elektrik hattına izinsiz bağlantı girişimi - işte bizim Ust-Zaostrovskoye kırsal yerleşim topraklarında karşı karşıya kaldıklarımız.

2009-2010 yıllarında Omsk bölgesi Ust-Zaostrovskoye yerleşiminin yerel yetkililerin inisiyatifiyle öyle biri Genel Kalkınma planı oluşturulmuş ki, ne Ust-Zaostrovskoye kırsal yerleşiminde yaşayan T.N. Mikuşina’nın çıkarlarını, ne de yeni tip yerleşim yeri planlama ve kurma çalışmaları dikkate alınmıştır. Üstelik, onaylanmış Kalkınma planına göre Tatyana Nikolaevna’nın evi bulunduğu yerde bir yol inşaatı öngörülmüştür. Ruhsal - eğitim Merkezi yakınında bir mezarlık planlanmış ve inşaatına başlanmış ve bir çöplük oluşturulmuştur...

Bu, insana karşı sadece bir saygısızlık değil, Rusya'nın en Yüksek Kanunla – Anayasa ile verilen hakların bir ihlalidir. Ayrıca aynı zamanda bu, T.N. Mikuşina aracılıyla verilen Öğretiyi paylaşan tüm dünyadan binlerce insana karşı bir saygısızlıktır. Eğer kendi bağışlarıyla Ruhsal ve eğitim merkezini kurmuş insanların iyi jesti, bürokrasi tarafından ihlal ediliyorsa, sivil bir toplum nasıl kurulabilir, insanlarda yurtseverlik ve geleceye olan güven nasıl yetiştirilebilir? Bizler Merkez’in devlet bütçesinden finanse edilmesini istemiyoruz. Sadece engel olmasınlar yeter...

Bizler tüm kalbimizle Tatyana Nikolaevna’yı destekliyor, onu ve misyonunu bürokrasinin kanunsuzluklarından korumak için Sizin yardımınızı diliyoruz. Bizim tek bir amacımız var - Rusya'nın yeniden doğuşu.


Size olan saygılarımızla:

На русском  Français  In English  Lietuvių
Latviešu  Български  En español

Destek mektubunu imzalamak için